Problem Hazard.

Chociaż może być zabawny, gdy wygrywasz, hazard odpowiedzialnie jest niezbędny, aby powstrzymać Cię przed zarządzanie pieniędzmi, raniąc się i kochającymi emocjonalnie i finansowo.

Według statystyk, 7,3% z 18-24-latków w Polsce ma problem z hazardem, a około 6% całkowitej populacji hazardzirów w Polsce uzależniono do hazardu.

Z jakiegoś powodu gracze nadal traktują hazardu z dźwignią. Możesz zapytać: co dokładnie jest uzależnienie od hazardu?

cóż, jest to sytuacja, gdy osoba trzyma hazard na impulsie, nawet gdy nawyk zakłócK.ilka aspektów życia osoby. osoba z problemem z hazardem będzie stawka ciężko zarobione pieniądze i czas na zakład, nawet gdy konsekwencje utraty mogą być katastrofalne.

Statystyki hazardowe problemów

Według badania, 2% całkowitej populacji Polskich graczy przyznało się, że problem z hazardem. To samo badanie pokazuje, że 15% tych graczy nie czuł się.

Niezależnie od tego, czy przyznają, czy nie, znaki uzależnień do hazardu są całkiem jasne, a wielu ludzi jest ofiarami.

Te znaki obejmują:

 • Wybór hazardu na innych przyjemnych zajęciach
 • Brakuje lub spóźnione na spotkania z powodu hazardu
 • Nieopłacone rachunki, ponieważ pieniądze na płatność wydano na hazard
 • Brak spotkań towarzyskich z przyjaciółmi z powodu hazardu
 • Wahania nastroju
 • Znudzony podczas robienia rzeczy innych niż hazard

Zgodnie z Instytutem Hazardowym Ontario uzależnienie od hazardu jest powszechne wśród 3,2% Kanadyjczyków.

Problem Hazard Index Index

Wskaźnik hazardu do hazardu wskaźnik jest standardem dziewięciopoziomowym, który jest powszechnie stosowany w ważeniu zakresu problemu z hazardem w ogólnej populacji.

Istnieją cztery główne typy graczy. Jednak problemy gracze są jedyną kategorią hazardzirów, którzy przeszli poprzez sprawdzenie ważności, gdy standard został opracowany.

Jest to dość wątpliwe, ponieważ 95% Polskich graczy należą do co najmniej jednej z pozostałych trzech kategorii hazarderów.

Powoduje

Idealnie, ludzie hazardowi za jeden główny powód, aby wygrać więcej niż postawili. Istnieje jednak wiele innych powodów dlaczego ludzie uprawiają hazard.

Istotne jest, aby podkreślić, że nie ma konkretnych powodów, dla których ludzie uprawiają lub uzależniają się od niego, ponieważ powody różnią się pojedynczo.

Badania wykazały, że dobra liczba osób przyjmujących leki do choroby Parkinsona miała tendencję do rozwijania zaburzeń kontroli impulsowej, takich jak impuls-kupowanie, zachowania seksualne i oczywiście, kompulsywny hazard.

Teoria dotycząca związku między lekami dla Parkinsona, a a wyżej wymienionymi zachowań obejmuje podwyższoną aktywność dopaminy w ludzkim mózgu.

Zaburzenie dwubiegunowe może być kolejną przyczyną kompulsywnego hazardu. Ekstrawaganckie wydatki są typowe wśród graczy, monitując ich do hazardu z nadmiernymi ilościami pieniędzy.

Luki biologiczne i proces myślenia danej osoby mogą również powodować uzależnienie od hazardu. Warunki medyczne, takie jak schizofrenia i antyspołeczne zaburzenia osobowości mogą również odgrywać w nim rolę. Zależność od kokainy i alkoholu może również wywołać pragnienie do uprawiania hazardu.

Niektóre badania sugerują, że ludzie o niskim poziomie serotoniny w mózgu są bardziej podatne na rozwój patologicznych nawyków hazardowych niż te z wysokimi poziomami serotoniny.

Znaki i objawy problemu z hazardem

Istnieje kilka znaków, z którymi można powiedzieć, że ktoś ma problem z hazardem. Poniżej znajdują się znaczące oznaki problemu z hazardem.

Znaki emocjonalne.

Ludzie z problemami z hazardami nie mają tendencji do bardzo dobrego radzenia sobie z emocjami. W sytuacji, w której straty gromadzą się, stają się zbyt agresywne i zdenerwowane, nawet w rzeczach, które niekoniecznie gwarantują taki emocjonalny wyświetlacz.

Znaki behawioralne

Patologiczny hazardzista może wykazywać specyficzne wzorce postawowe, które nie zawsze były normalne zachowanie.

Na przykład, uzależniony od hazardu może stać się niezwykle napięte lub zdenerwowany, czekając na wynik zakładu. Mogli również zacząć spędzać więcej samotnie, prawdopodobnie z telefonami, ponieważ czeka na wyniki swoich zakładów.

Znaki finansowe.

Osoba uzależniona od hazardu będzie walczyć finansowo. Dzieje się tak, ponieważ stawią pieniądze oznaczały na coś innego w zakładie. Jeśli stracą zakład, zostaną poproszeni o ryzyko wyższe kwoty w ofercie, aby wygrać pieniądze utracone z poprzednich zakładów.

Jeśli tracą, wtedy cykl będzie kontynuowany.

Patologiczne hazard może również powodować, że osoba rozpoczęcia pożyczania lub kradzieży pieniędzy.

Znaki zdrowia.

Uzależnienie od hazardu może prowadzić do braku snu, paniki, nerwowości i niepokoju.

Czasami uzależnione hazardowe zwracają niewiele uwagi na ich apetyty, stąd jeść mniej niż wymagane lub spożywać niezdrowe jedzenie.

Teraz, że znasz oznaki hazardu problemu, następna rzecz byłaby objawy wystawione przez uzależnionych graczy.

Objawy problemu z hazardem mogą obejmować jeden lub więcej z poniższych:

 • Pokazuje zainteresowanie kilkoma platformami hazardowymi
 • Hazard tylko poczuć się dobrze
 • Hazard, gdy nie masz aktualnej potrzeby pieniędzy
 • Pomijanie pracy, wydarzenia lub wizyty rodzinne ze względu na hazard
 • Kradzież pieniędzy z bliskich do hazardu
 • Sprzedają przedmioty osobiste do hazardu.
 • Zakładając wysokie sumy pieniędzy
 • Korzystanie z pieniędzy przeznaczonych do innych zobowiązań do hazardu.

Diagnoza

Aby prawidłowo zdiagnozować zaburzenia hazardowe, cztery z poniższych zachowań musi być widoczne w osobie przez co najmniej rok:

 • Chęć stawienia wyższych sum pieniędzy
 • Niepokój podczas próby powstrzymania hazardu
 • Kilka nieudanych prób zatrzymania hazardu
 • Ciągłe myśli lub dyskusje dotyczące doświadczeń hazardowych z przeszłości (najprawdopodobniej wygrane)
 • Hazard za każdym razem, gdy osoba jest zmartwiona
 • Powtarzający się hazard po stracie, aby odzyskać pieniądze
 • Kłamać bliskich, aby ukryć nawyki hazardowe
 • Mieć swoją pracę lub osobiste relacje negatywnie dotknięte z powodu hazardu
 • Zależność od innych za pieniądze z powodu hazardu

Osoba z zaburzeniami hazardowymi może mieć okresy, w których niektóre objawy ustąpi. W tym okresie, hazard może nie wydawać się już problemem, ale w tym czasie silniejsze objawy mogą być w ich etapach rozwoju.

Rozwój uzależnienia

Uzależnienie od hazardu nie jest opracowywane przez noc. Rozwijanie czasu wymaga czasu, najprawdopodobniej od jednego do 3 lat.

Istnieją również cztery (4) etapy rozwoju uzależnienia. Odkrywamy je poniżej.

1. Wygrana faza.

Jest to faza, kiedy hazardzista cieszy się kilkoma wygraniami i zaczyna widzieć hazardu jako rentownego przedsięwzięcia.

W tej fazie osoba stała się bardziej pewna siebie i optymistyczna, która poprosiłaby go, aby postawić większe ilości pieniędzy.

2. Utrata fazy.

Jest to faza, w której gracz zaczyna ponosić straty na zakładach.

Podczas tego etapu zaczynają kłamać, aby ukryć swoje nawyki i pożyczyć pieniądze od przyjaciół lub członków rodziny, aby kontynuować hazard, z nadzieją na wygraną duże i płacąc.

3. Faza desperacji

Dzieje się tak, gdy gracz pozostaje na przegranej smugi i nie może spłacić pożyczonej pieniędzy. W tym momencie zaczynają znaleźć kilka sposobów z sytuacji, w których znaleźli się.

Jeśli rzeczy nie idą zgodnie z planem, mogą zacząć zmierzyć się z depresją i rozwijać myśli samobójcze.

4. Faza beznadziejna

Jest to najbardziej niebezpieczna faza dla uzależnionego hazardzistów. Tutaj konsekwencje ich problemów z hazardami zaczynają się przesuwać. Układ emocjonalny, nadużywanie substancji, zależność alkoholu, a nawet rozwód może wystąpić w rezultacie.

Statystyki wykazały, że około 20% uzależnionych do hazardu w tej fazie raz próbował się zabić.

Wyzwalacze

Tak trudne, jak może wierzyć, wielu ludzi, którzy stają się uzależnionymi do hazardu, są zazwyczaj odpowiedzialnymi członkami społeczeństwa, od utalentowanych młodych ludzi do przeszkoleni specjalistów. Nikt nie został pominięty.

Sytuacje, które mogą spowodować opracowanie uzależnienia od hazardu, obejmują:

 • Stres z pracy
 • Uraz
 • Depresja
 • Lęk
 • Nadmierne wykorzystanie alkoholu lub nadużywania narkotyków
 • Samotność
 • Presja lub wpływy

Według studiów osoba uzależniona od jednej rzeczy jest bardzo prawdopodobna, że podniesie kolejny uzależnienie.

Oznacza to, że ludzie zależni od nielegalnych narkotyków lub alkoholu (i wiele z nich) również opracowuje uzależnienie od hazardu.

Badania wykazały, że stosowanie niektórych leków na receptę może również zwiększyć szanse na stanie się kompulsywnym hazardzistą.

Niemniej jednak nie każdy, kto hazardów jest uzależniony od innych substancji. Nadal są zdrowe, wolne od uzależnień.

Poniżej znajdują się jedne z najczęstszych kompulsyjnych wyzwalaczy hazardowych.

 • Zaburzenia osobowości, w tym lęk i depresja
 • Uzależnienie od alkoholu
 • Uzależnienie od nielegalnych narkotyków
 • Korzystanie z klinicznych leków przeciwpsychotycznych

Jak zachować bezpieczeństwo?

Hazard staje się tylko problemem, gdy ktoś go robi. Na szczęście możesz podjąć kroki, aby upewnić się, że nie wpadniesz w pułapkę patologicznego hazardu.Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby hazardowi bardziej odpowiedzialnie:

 • Spójrz na hazard jako zabawy, a nie jako środek zarobkowy. Jeśli od czasu do czasu możesz grać ze względu na dreszcz, a potem byłbyś lepszy niż osoba, która aktywnie ryzykuje, ponieważ widzi go jako sposób na zarabianie pieniędzy.
 • Tylko postawić kwotę, na którą możesz stracić. Nie umieszczaj zakładów z sumami pieniędzy, nie możesz sobie pozwolić na przegraną, głównie, jeśli przedmiotowe środki były przeznaczone na coś znacznego.
 • Nie ścigaj strat. Straty goniące mogą poprosić hazardzistę do wyższych kwot, aby wygrać pieniądze. Jeśli stracisz zakład, najlepiej byłoby o tym zapomnieć i spróbować szczęścia innego dnia.
 • Nie hazarduj, gdy twoje emocje działają wysokie lub są nietrzeźwe.

Tylko hazard, gdy masz jasną głowę. Jeśli postawisz, kiedy jesteś pijany lub zdenerwowany, podejmujesz słabe decyzje i może się stać więcej niż możesz stracić.

Pierwsze krajowe wytyczne dotyczące hazardu w Polsce

Proponuje to argument Wytyczne hazardowe o niskim ryzyku przez centrum Polskie Na temat stosowania substancji i uzależnienia oraz metody, które zostaną wykorzystane do ich rozwinięcia.

Oczekuje się, że wytyczne będą korzystne, nie tylko dla graczy, ale regulatorów, decydentów i operatorów. Zostały to dotknięte w 2020 r. I oczekuje się, że pomogą ograniczyć uzależnienie od hazardu w Polsce. Chociaż może to oznaczać, że operatorzy na rynku mogą zarabiać mniej, to również oznaczałoby to znaczne zmniejszenie liczby uzależnionych do hazardu w kraju.

Leczenie

Wczesne leczenie jest niezbędne do ochrony osoby pokazującej objawy uzależnienia od hazardu, stając się coraz bardziej oddawane w czasie.

Nie ma specjalnego leczenia uzależnienia od hazardu. Leczenie zależy od wyjątkowej sytuacji danej osoby i jak głęboko wszedł do hazardu. Uzależnienie od hazardu można traktować przez uczenie się znaczenia pieniędzy i co to znaczy.

Jeśli uzależniony gracz jest przekonany, że pieniądze wykorzystywane do hazardu lepiej opieszałyby, gdyby zostały zapisane lub zainwestowane, zaczną inaczej widzieć zastosowania pieniędzy.

Po tej realizacji następnym krokiem byłoby całkowicie przestać hazardować. Zostanie z dala od przyjaciół gracza również pomoże.

Uzależniony gracz powinien przestać oglądać gry sportowe, które mogą poprosić ich o zakładanie zakładów.

Wreszcie, zarejestrowanie się w programie odzyskiwania może również pomóc uzależnieniu do uprawiania hazardu opracować odporność na impuls hazard.

Narzędzia samopomocy

Są Narzędzia samopomocy Możesz zatrudnić do ograniczenia uzależnienia od hazardu.

 • Monitoruj swoje pola hazardowe. Możesz monitorować swoje uprawnienia do uprawiania hazardu, nieustannie przypomnienie o niepowodzeniach uzależnienia od hazardu spowodowało cię w przeszłości.

Istnieją również narzędzia internetowe, których możesz użyć, aby śledzić, jak często uprawiasz hazard.

 • Mobilna aplikacja. Dostępne są kilka aplikacji mobilnych na Androida i IOS, które możesz użyć do ograniczenia zainteresowania hazardu.

Aplikacje te zostały opracowane przez światowej klasy psychologów i psychiatrów i są wykonane, aby zablokować dostęp do wszystkich miejsc hazardowych w telefonie.

 • Forum społecznościowe. Będąc częścią Forum Społeczności, możesz komunikować się z innymi, którzy walczą z problemami z hazardami i próbującymi im pomóc.

Na forum członkowie mogą omówić swoje postępy i zachęcać do siebie, aby zrezygnować.

 • Samopomoc dla tych, którzy uprawiają hazard. Jeśli jesteś problemem, istnieją interaktywne narzędzia, których można użyć, aby zmniejszyć częstotliwość hazardu lub całkowicie upuścić nawyk.
 • Samopomoc dla rodziny i przyjaciół. Jeśli masz ukochaną osobę hazardową, istnieją interaktywne narzędzia mobilne, których możesz użyć, aby dowiedzieć się, dlaczego hazardowi i nauczyć się wskazówek, których możesz użyć do ograniczenia nawyku.

Problem Helpling Hellins.

Są Kilka helgonów hazardowych w Polsce Możesz zadzwonić, jeśli ty lub ukochana osoba cierpi z powodu poważnego problemu z hazardem.

Te infoliny zaspokajają wiele regionów. Spójrz na poniższą tabelę, aby zobaczyć, który najlepiej dla Twojej okolicy.

Województwo Problemowa infolinia hazardowa
Alberta. 1-866-461-1259.
Brytyjska Kolumbia 1-888-795-6111.
Quebec. 1-800-461-0140.
Manitoba 1-800-463-1554.
Nowa Fundlandia 1-888-899-4357.
Nowy Brunszwik 1-800-461-1234.
Północno – zachodnie terytoria 1-800-661-0844.
Yukon. 1-866-456-3838.
Nunavut Kamatsiaqtut. 1-800-265-3333.
Nova Scotia. 1-888-347-8888.
Ontario connexontario. 1-866-531-2600.
Wyspa Księcia Edwarda 1-855-255-4255.
Saskatchewan. 1-800-306-6789.

Leczenie mieszkalne

Kiedy wydaje się, że wszystkie twoje wysiłki pomagają ukochanej przezwyciężaniu problemu z hazardem są bezowocne, kolejna najlepsza opcja byłaby sprawdzenie go w centrum rehabilitacji.

Ludzie wolą ośrodki rehabilitacyjne z wielu powodów. Obejmują one:

 • Są pewni zdolności profesjonalistów Rehab.
 • Specjaliści poświęcają się monitorowaniu postępów pacjentów, w przeciwieństwie do ruchliwego członka rodziny, który może nie mieć czasu z powodu pracy i innych zobowiązań.
 • W centrum rehabilitacji pacjent nie będzie dostępny do platform hazardowych.
 • Postęp i zmiany w zachowaniu są rejestrowane w leczeniu mieszkaniowym.

Ilość czasu zabiegu za leczenie mieszkalne do pracy różni się przez osoby. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie poziomy uzależnienia nie są takie same.

Ogólnie te Szukam leczenia uzależnienia od hazardu Może zapisać się na 30-dniowy program, program 60-dniowy lub program 90-dniowy.

Wskazówki dla członków rodziny

Członkowie rodziny mogą pomóc swoim bliskim pokonaniu problemów z hazardami, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 • Rozmawiać z nimi. Posiadanie szczerej rozmowy z twoją ukochaną jedną o swoich nawykach hazardowych może pomóc im mieć re-myśl.

Daj im znać, że ich uzależnienie od hazardu powoduje tyle kryzysu w twoim domu, zarówno emocjonalnie, jak i finansowo.

 • Oddaj je w coś innego. Po rozmowie z nimi o nadmiernej hazardu można szukać innego zdrowego czasu, aby się ich oddać. Może uczyć się nowej umiejętności, takich jak szycia lub projektowanie graficzne.

Jeśli uda nam się wybrać zainteresowanie, mogą zacząć wycofać się z hazardu.

 • Biorąc je na rehabilitację. Jeśli nie wiesz, jak pomóc komuś z problemem z hazardem, biorąc je do centrum rehabilitacji może być jedynym wyborem, który masz.

Po pierwsze, musisz zrozumieć, dlaczego Rehab jest odpowiednia dla nich i muszą wyrazić prawdziwe pragnienie przestać hazardować. Jeśli nie, wrócą do nawyku po upływie terminu rehabilitacji.

Mity i fakty dotyczące problemów z hazardami

Jest kilka mitów otaczających hazard; Jednak nie wszystkie są faktami.

Mit 1: Problemowy gracz gra każdego dnia.

Fakt 1: mogą grać dwa do trzech dni w tygodniu lub jeszcze mniej. Ale co sprawia, że ich problem z hazardem jest negatywne konsekwencje ich hazardu w ich życiu i życiu ich bliskich.

Mit 2: Problem Gamerlers postawić na dowolną platformę i na każdą okazję.

Fakt 2: niekoniecznie. Niektórzy problemu są szczególnie poszczególnymi typami platformy lub sportu, na które obstawiają.

Mit 3: Jeśli gracz może sobie na to pozwolić, nie jest to problem z hazardem

Fakt 3: Podczas utraty pieniędzy jest jednym z najważniejszych zbiorów hazardowych, nie jest jedynym. Jeśli hazard boli związek, który masz ze swoimi bliskimi, to jest problem z hazardem. Czy możesz sobie pozwolić na straty, czy nie.

Wniosek

Statystyki wykazały, że około 6% ludności hazardowej w Polsce jest problemami hazardzistami.

Problem Hazardzista jest taki, który prowadzi hazard, nawet gdy akt zakłóca kilka istotnych aspektów ich życia. Obejmują one prace, rodziny, finanse i relacje społeczne.

Objawy problematycznego hazardu obejmują kradzież pieniędzy, brakujących prac lub innych zobowiązań, sprzedających rzeczy, leżące, lęk i zwiększone poziomy stresu.

Powody, dla których ludzie podnoszą nawyk obejmują wpływ rówieśników, stosowanie alkoholu, nielegalne substancje, a nawet różne warunki psychiczne.

Istnieją metody samopomocy, które można stosować do leczenia problemów z hazardami. Obejmują one przy użyciu mobilnych aplikacji monitorujących i łączenia forów i społeczności.

Niektóre mitowie próbują zmiękczyć prawdę o problematycznym hazardu. Ale faktem pozostaje tak długo, jak dopiero nawyki hazardowe danej osoby mają niekorzystne skutki życia osoby, jest niewłaściwe. A kiedy jest problematyczne, należy go sprawdzić.

FAQ.

Czy problem jest hazardem chorobą psychiczną?

Nie, nie jest. Można jednak rozwinąć się w wyniku choroby psychicznej.

Czy problem z hazardem jest dziedziczny?

Nie, nie jest. Nawyki nie są genetycznie przenoszone.

Co to jest problem z hazardem?

Hazard problem jest zdefiniowany jako stan, w którym nawyki hazardowe danej osoby negatywnie wpływają na jedno lub więcej obszarów życia danej osoby. Obszary te mogą być pracą, rodziną, finansami i zdrowiami oraz relacjami.

Co to jest wyłączenie?

Jest to polityka, której celem jest ograniczenie problemu hazardu.

Osoby próbujące złamać nawyk, mogą poprosić kasyno online lub platformę zakładów, aby dodać ich nazwiska do listy samokezwektora.

Jak zatrzymać problem z hazardem?

Możesz poprosić o dodanie imienia do listy samokezwektora, użyj narzędzi samopomocy, zadzwoń do infolinii uzależnienia od hazardu lub sprawdzić się w centrum Rehab.

Musi najpierw zacząć od osobistej decyzji o rzuceniu hazardu.

Jak wiedzieć, jeśli masz problem z hazardem?

Możesz powiedzieć, że masz problem z hazardem, jeśli zaczniesz robić jedną lub więcej z poniższych:

 • Kradzież pieniędzy i innych kosztowności do hazardu
 • Sprzedaż swoich rzeczy do hazardu.
 • Spędzać zbyt dużo czasu hazard
 • Brakujące prace lub inne działania, ponieważ hazard
 • Zakładając nadmierną ilość funduszy, na które nie możesz sobie pozwolić.

Ufamy informacje dostarczone tutaj były pomocne. Dobra rawijanie do hazardu!